Novinky ze světa deskových her: Co si pořídit pro milovníka strategií?

V posledních letech se svět deskových her opět rozmáhá a nabízí stále větší množství her pro všechny věkové kategorie. Pokud máte v rodině milovníka strategických her, určitě nechcete koupit něco, co vlastně ani nevyužije. Proto jsme pro vás připravili seznam novinek, které by určitě mohly zaujmout.

Tajné komando

Tento hloubkový závod má být podle slov těch, kteří tuto hru již hráli, naprosto fantastický! Skvělá taktika a dobrá chůze jsou nezbytností pro tuto komplikovanou hru. Každý hráč je členem tajného komanda, které má za úkol dostat se ze strany útočníků k základně. Ovšem tajné komando nezná rozmístění útočníků, takže musí v zájmu přežití dobře přemýšlet. Budete muset být ostražití a připravení na vše.

Charakterová hra Dixit

Odsuneme se trochu od taktiky a strategií a podívejme se na hru Dixit. Tato parta vás nestačí jen pobavit, ale je to dobrý trénink pro vaši představivost. Jednoduše řečeno, Dixit je hra s ilustracemi, ve které každý hráč popíše slovy ilustraci karty. Ostatní hráči musí zvolit kartu, která odpovídá popisu daného hráče. Hra trvá 30 minut, takže se skvěle hodí k rychlému zpestření dne.

Dominion: Druhé vydání

Dominion je jednou z nejpopulárnějších karetních her současnosti. Koncepce hry vás může na první pohled zklamat, ale to se rychle změní. Hráči přebírají jednotlivé karty a snaží se dosáhnout co nejvyššího skóre. Dominion: Druhé vydání je velkým vylepšením prvního vydání, a určitě oceníte nové karty a upravené pravidla.

Neposeda

Tuto rodinnou hru nezná snad nikdo. Neposeda je skvělá hra pro všechny generace. Hrají ji nejčastěji děti a jejich rodiče společně. Hru tvoří spousta karet a vždy, když hru hrajete, se může stát cokoliv. Hrají se různé minihry, za které získáváte body a na konci hry se určí vítěz. Hraje se velmi rychle, takže zážitek je pro všechny úžasný.

Deskové hry jsou považovány za klasiku mezi hrami. Když se ale podíváte na nabídku, tak zjistíte, že jsou stále populární a nabízejí stále něco nového. Pokud nevíte, co si pořídit pro milovníka strategických her, zkuste naše novinky. S jistotou se trefíte do vkusu!

Tvorba webových stránek: Webklient