Nejlepší deskové hry pro celou rodinu

Pokud hledáte způsob, jak strávit více času s rodinou a přitom se bavit, deskové hry jsou tím nejlepším řešením. Existuje mnoho různých druhů her, vhodných pro různé věkové kategorie a zájmy. V tomto článku vám představíme pět nejlepších deskových her, které zaručeně pobaví celou rodinu.

Catan

Catan je strategická desková hra, ve které hráči staví osady a města a sbírají suroviny. Cílem hry je získat co nejvíce bodů, které hráči získávají za výstavbu a obchodování. Catan je skvělou volbou pro rodiny s dětmi od 10 let, kteří rádi plánují a budují světy.

Ticket to Ride

Ticket to Ride je strategická hra, ve které hráči snaží napojit města kolejovou sítí. Hráči sbírají karty s různými barvami lokomotiv a staví trasy, přičemž se snaží splnit své cíle a získat co nejvíce bodů. Hra je vhodná pro děti od 8 let, kteří mají rádi vlaky a geografii.

Dixit

Dixit je kreativní hra, ve které hráči popisují obrázky na kartách a ostatní hráči se snaží uhodnout, o jaký obrázek jde. Hra je vhodná pro rodiny s dětmi od 6 let, kteří mají rádi kreslení a vyprávění příběhů.

Clue

Clue je detektivní hra, ve které hráči řeší vraždu. Hráči se snaží zjistit, kdo z postav zabil oběť, kde to udělal a jakým způsobem. Hra je vhodná pro děti od 8 let, které mají rády logické úkoly a tajemství.

Blokus

Blokus je hra pro čtyři hráče, ve které hráči pokládají kousky na hrací desku a snaží se zabránit ostatním hráčům v jejich plánu. Hráči se pokoušejí zabrat co nejvíc prostoru na desce a získat co nejvíce bodů. Hra je vhodná pro děti od 6 let, kteří mají rádi strategii a plánování.

Tvorba webových stránek: Webklient