Nejlepší deskové hry pro rodinné večery

Objevte nové hry

Když už máte hraní Monopoly a Scrabble trochu plné zuby, zkuste se podívat po nových deskových hrách. Vhodným místem pro začátek mohou být deskoherní kavárny. Za malý poplatek si tam můžete půjčit hru kdykoliv během pobytu a vyzkoušet si ji. Pokud máte rádi strategické hry, zkusit můžete třeba Carcassonne nebo Agricolu. Pro fanoušky společenských her existují hry jako Dixit nebo Codenames. Nebo se můžete spolehnout na nové verze klasik, jako je nový Azul nebo Ticket to Ride.

Jak hrát s dětmi

Když kamarádi, kteří obvykle s vámi hrají deskové hry, nemají čas, může být táta a máma nuceni dát dohromady „rodinný“ večer. Nebo dokonce hrát s dětmi. Nicméně, stále existují hry, které se budou líbit nejen dětem, ale také celé rodině. Dobrým příkladem jsou hry jako Carcassonne Junior nebo Sushi Go! Party. Tyto hry jsou jednodušší, ale stále zábavné a interaktivní. Navíc děti rychle pochopí pravidla a budou moci hrát samy nebo s ostatními členy rodiny.

Online hry

Někdy nemáte čas nebo prostor hrát fyzickou deskovou hru. V takovém případě může být řešením hraní online her. Existuje celá řada webů, jako jsou Board Game Arena nebo Tabletopia, které umožňují hrát deskové hry online. Můžete si zahrát s přáteli nebo s náhodnými lidmi z celého světa. Výhodou je, že nemusíte nic shánět a připravovat, stačí se registrovat a začít hrát.

Tipy pro začátečníky

Začít hrát deskové hry může být obtížné, pokud nevíte, jaké hry si vybrat nebo jak hrát. Tipem může být sledování recenzí deskových her na internetu. Recenze vás mohou navést na to, co vás bude bavit. Pokud nevíte, jak hrát hry, najděte si návod na internetu nebo si zahrajte online verzi, kde jsou pravidla často již implementovaná. Navíc můžete začít s jednoduššími hrami a postupně se posouvat na složitější.

Úspěšná hračky pro kluky i holky

Nejlepší hry jsou ty, na které se těší celá rodina. Hry jako Ticket to Ride, Pandemic nebo Settlers of Catan jsou skvělou volbou pro kluky i holky. Jsou plné taktiky, nabízejí spoustu interakce a možností pro jednotlivé hráče. Ať už jste zkušeným hráčem nebo začátečníkem, tyto hry dají vždy záruku skvělého zážitku pro všechny.

Tvorba webových stránek: Webklient