Tipy na rodinné výlety: Návštěva zříceniny hradu

Začněme malou historií

Zříceniny hradů jsou tajemné a fascinující místa, kde se můžeme ponořit do historie našich předků. Děti často milují hraní si na rytíře a princezny a návštěva hradu může být pro ně unikátním zážitkem. Navíc pro dospělé je zážitek návštěvy starobylého hradu často neopakovatelný a inspirující.
Jako doporučení vám nabízíme návštěvu zříceniny hradu Točník, která se nachází v okolí Berouna na Středočeském kraji.

Co všechno na hradu najdete?

Hrad Točník patří mezi nejvýznamnější zříceniny hradů u nás. Stojí na vrchu nad údolím řeky Berounky. Návštěvníci se mohou projít rozlehlou hradní zahradou s výhledem na celý kraj. Kromě toho zde najdeme kapli sv. Jana Křtitele, kde se v 19. století oženil český básník Karel Hynek Mácha. Hradní věž poskytuje nezapomenutelné výhledy na přilehlé kraje a krajinu.

Co s sebou na výlet?

Na výlet doporučujeme s sebou vzít něco k snědku a k pití. V létě jsou ideální suché pochoutky a ovocné šťávy. Pokud máte hypochondrickou povahu, neváhejte si s sebou vzít dezinfekční gel a roušku na krk.

Kam se v okolí vydat?

Pokud si chcete z výletu odnést maxium maximů, doporučujeme navštívit také blízký hrad Krakovec, romantické letní sídlo Máchova přítele Karla Chotka – zámek Libochovice, nebo Slaný, město stříbrného dolu.

Tvorba webových stránek: Webklient