Tipy na rodinné výlety: Zábava pro malé i velké

Přírodní koupání

Pohoda a relaxace pro celou rodinu nabízí přírodní koupaliště. Vhodným místem pro výlet může být například Sykovec v Beskydech nebo kamenná hráze na řece Sázavě. Pro nejmenší je určitě zajímavé i koupání v rybníčcích plných žab a rybek.

Adrenalinové parky

Pro rodiny s dětmi, které mají rády adrenalin a překážkové dráhy, jsou adrenalinové parky ideální volbou. Návštěva parku není náročná na čas a dovede přinést mnoho zábavy. Například Adrenaline Park v Kladně, nebo Tarzanie v Ostravě určitě nebudou zklamáním.

Studánky a prameny

Studánky a prameny nabízí přírodní krásy a zdroj pitné vody, který není upravován uměle. Návštěva studánek může být spojena s procházkou a na snahy olíznout si vodu se děti budou určitě dlouho vzpomínat. Například Mariánská studánka v Českomoravské vrchovině nebo Velké Losiny na Olomoucku jsou krásnými místy, kam se vyplatí jet.

Minipivovary

Rodinný výlet lze spojit i s návštěvou minipivovaru, kde si mohou dospělí vyzkoušet různé druhy piva, zatímco děti se mohou těšit na limonády. Navíc většinou bývá k minipivovaru i restaurace s dobrou stravou. Doporučujeme například Zubatý pes v Jihlavě nebo Pivovar Herold v Březnicích.

Hrady a zámky

Návštěva hradu nebo zámku otevírá dveře do historie a málokdo ji neocení. Navzdory tomu, že když se dětem řekne, že se pojedou podívat na hrad, často následuje nechuť, s malou dávkou kreativity a zaměřením se na nejmenší detaily se dá návštěva proměnit v zábavnou výuku. Například Kunětická hora, Hrad Bouzov nebo Strahovský klášter patří k těm nejzajímavějším.

Tvorba webových stránek: Webklient