Tipy na rodinné výlety: Navštivte krásný hrad Svojanov

Historie hradu Svojanov

Hrad Svojanov se nachází v malebné krajinné oblasti mezi městečky České Meziříčí a Litomyšl. Historie tohoto krásného hradu sahá až do 13. století. Hrad byl postaven na skále a okolím protéká říčka Svojanovka. Dnes se můžete projít po ruinách hradu, navštívit expozici historie hradu a prohlédnout si věže, hradby i bránu vstupní.

Královská cesta

Pro děti a rodiny s dětmi je královská cesta velkým zážitkem. Turistická trasa, která vede ze Svojanova do nedalekého městečka Česká Třebová, je vyznačena žlutým značením a protíná se s dalšími turistickými trasami. Na cestě můžete vidět panabojův jezdec, skalní obry, bájné zvíře bílou paní nebo divoká prasata.

Vodní hrátky

V letním období můžete navštívit koupaliště v Svojanově a nebo se vydat na kajakovou projížďku po řece Svojanovce. Pro děti jsou zde připraveny skluzavky, brouzdaliště a další atrakce. Při projížďce na kajaku můžete vidět krásné přírodní scenérie a užít si adrenalinový zážitek.

Vinařství

Když se vydáte z hradu Svojanov směrem na východ, narazíte na krásné vinice. Oblast Pardubicka je totiž známá svými kvalitními víny. Pokud vás zajímá víno, můžete si objednat degustaci vín a prohlídku vinic.

Komu je hrad Svojanov určen?

Hrad Svojanov je určen pro rodiny s dětmi, milovníky historie, turisty a všechny, kteří chtějí najít svůj klid v přírodě. Hrad Svojanov nabízí nádherné pohledy do krajiny a zároveň mnoho atrakcí pro dospělé i děti.

Tvorba webových stránek: Webklient