První pomoc – jak zajistit bezpečnost dětí v domácnosti

Doma je to pro děti nejbezpečnější místo na světě, říkají mnozí rodiče. To je sice pravda, ale neznamená to, že bychom neměli být ostražití a zajistit pro své potomky co nejvyšší bezpečnost. V tomto článku najdete několik zásad, jak zajistit bezpečnost dětí v domácnosti.

Nejčastější úrazy v domácnosti

Nejčastějšími příčinami úrazů jsou pády, popáleniny a otravy. Děti jsou velmi zvídavé a zvědavé, což může být jedna z příčin těchto úrazů. Proto je důležité nechat si na paměti, že nejlepší prevencí je pozornost a předvídavost ze strany rodičů.

Ochrana proti pádům

Pády dětí mohou být velmi nebezpečné, zejména pokud jsou svázány s výškou, například když dítě leze po žebříku nebo si hraje na balkóně. Proto by měly být všechny prostředky, co by dítě mohlo využít k lezení (stoličky, židle, schody) ukotveny či zakonzervovány tak, aby nemohlo dojít k nechtěnému pohybu. Dále můžete investovat do ochranných sítí na balkon nebo okna.

Zajistění proti popáleninám

Ohniště, horké sporáky nebo rozpálený topinkovač jsou pouze drobným výčtem věcí, které mohou děti popálit. Proto byste měli zajistit, aby dítě nemohlo přistoupit k těmto nebezpečným zdrojům. Pokud máte malé dítě, můžete investovat do chrániče na sporák, či dokonce do uzamčených zásuvek, aby se kohoutek nebo topinkovač nedostaly do rukou dítěte.

Zabránění otravám

V každé domácnosti jsou látky, které jsou pro dospělé bezpečné, ale pro děti nebezpečné, například různé chemikálie, léky, alkohol. Je důležité tyto látky zamknout do uzavíratelných skříní nebo dokonce klíčovat, aby si k nim dítě nemohlo přístupu samostatně pochopitelně zajistit.

Závěr

Zabezpečení domácnosti proti náhodným úrazům dítěte není sice úplně jednoduché, ale každý krok směrem ke zvýšení bezpečnosti stojí za to. Investujte svůj čas i finance do ochrany vašeho potomka.

Tvorba webových stránek: Webklient