Nové využití hraček: Tréninkové pomůcky pro sportovce

V posledních letech začínají sportovci využívat nejen tradiční tréninkové pomůcky, ale také hračky, které nabízejí množství nových variant cvičení. Tyto hračky pomáhají zlepšovat stabilitu, koordinaci, rovnováhu a posilovat celé tělo. V tomto článku se podíváme na několik hraček, které mohou být skvělým doplňkem vašeho tréninku.

BOSU míč

BOSU míč je polokoule, která na jedné straně má pevnou podložku a na druhé straně je upravena pro posilování. Může se používat v mnoha cviceních, jako jsou například dřepy, výpady, kliky a mnoho dalších. Díky tomu, že na něm člověk musí udržovat rovnováhu, zlepšuje se i koordinace a stabilizační svaly.

TRX pásy

TRX pásy jsou určeny k posilování a rozvoji celého těla. Pomocí pásů lze provádět mnoho cvičení, jako jsou kliky, řezy, prkna a další. Pořízením TRX pásů si zajistíte funkční trénink, který zlepší sílu, stabilitu a koordinaci.

Kettlebell

Kettlebell je koule s držadlem, která se používá k posilování celého těla, hlavně pak břicha, zad a ramen. Pokud nevíte, jak začít, najděte si video návody a postupně zkoušejte jednotlivé cviky. Pokud už cviky ovládáte, zkuste provádět s kettlebellem jiné cviky nebo je zaměřit na specifické části těla, kde potřebujete posílit.

Balance board

Balance board je speciální podložka, která se používá k tréninku rovnováhy, stability a koordinace. Lze na ní provádět mnoho cviků, jako jsou například výpady, dřepy nebo kliky. Cvičení na balance boardu pomáhají budovat sílu a stabilitu svalů a zlepšují také koordinaci.

Plyometric box

Plyometric box je pomůcka pro posilování a zlepšování rychlosti a výdrže. S jeho pomocí se provádí většinou skoky nebo běhy po několika schůdcích. Plyometric box lze používat jako samostatnou pomůcku, nebo jako doplněk tradičního tréninku.

Tvorba webových stránek: Webklient