5 originálních nápadů na dětskou oslavu doma

Každý rodič se někdy potýká s otázkou jak uspořádat dětskou oslavu, kterou si děti užijí a bude stát za to. Místo návštěvy dražších dětských parků a atrakcí, můžete oslavu uspořádat i doma. Pokud chcete být originální a nechtějte tradiční koláče a džusy, máme pro vás 5 tipů na netradiční dětskou oslavu, které si děti jistě oblíbí.

Párty v temnici

Nakupte několik kulatých balónů, do kterých vložíte malé LED světélka, a balóny napustíte heliem. Poté je umístíte v místnosti, kterou ztmavíte. Balóny se budou po místnosti volně pohybovat, jako by to byly kulaté létající lampy. Doplňte to tematickým oblečením pro děti, např. kostýmy rytířů a princezen, a pořádně naťukněte do playlístu s filmovou hudbou z pohádek.

Vynálezcové

Tento tip funguje nejlépe na zahradě nebo větší místnosti. Pořiďte si s dětmi deštníky, nafukovací bazény, hadice, nářadí a staré radiátory a nechte děti vymýšlet a stavět své vynálezy a experimenty. Všechny „vynálezy“ poté můžete společně otestovat a oslavit úspěchy.

Malieřský ateliér

Malování a zdobení je oblíbené téměř u všech dětí. Pořiďte si bílé trička, látky, na které se dá malovat, plátna, barvy a štětce a nechte děti tvořit svá umělecká díla. Pokud už se zdobení látek nechce, můžete si pořídit (nebo vytvořit) velké stěrače papíru na stěnu a nechat děti namaľovat a nakreslit co chtějí. Součástí může být i malování obličejů dětem a různé soutěže a hry spojené s malováním.

Indoor piknik

Pokud máte doma dostatečně velkou místnost nebo zahradu, můžete uspořádat piknik s dětmi. Vytvořte si s dětmi piknikový koutek s dekami, polštářky, nápoji a pikantním jídlem – krekry, oříšky, sušenky, dipy.. Nepoužívejte jednorázový nádobí, ale nabídněte dětem kvalitní talíře a skleničky. Budou se cítit jako dospělí a zbytečně neprodukujete odpad.

Rolnička na zahradě

Pokud máte zahradu, proč ji nevyužít jako sportovní hřiště? S dětmi se můžete hrát např. rolničku, kterou pomocí markeru a speciálních triček jednoduše připravíte. Můžete se též rozhodnout pro závod na koloběžkách, či se vyzkoušet v hodování na malebné zahrádce. Hry na zahradě nejen rozvinou dětskou fantazii, ale jsou nalejlepší spojení pohybu a zábavy.

Tvorba webových stránek: Webklient