Zvyšte bezpečnost vašich dětí v okolí vody

Mnoho rodin během léta tráví čas u vody – buď u moře, jezer nebo koupališť. Pokud máte děti, musíte být jako rodiče velmi opatrní, aby nedošlo k nehodě. Která opatření můžete přijmout?

Použijte plavecké pomůcky

Plavecké pomůcky, jako jsou kruhy, nafukovací vesty nebo ploutve jsou skvělým způsobem, jak snížit riziko utonutí při pobytu u vody. Mějte ale na paměti, že plavecké pomůcky neznamenají, že se děti mohou pohybovat ve vodě bez vašeho dohledu. Stále kdykoliv se děti koupou, je nutné jim věnovat plnou pozornost.

Výběr vhodného místa

Vyhledejte místa koupání, která jsou bezpečná a přátelská ke koupání s dětmi. Snažte se najít oblasti, kde nejsou silné proudy, kde není příliš mnoho vodních sportů nebo motorových plavidel. Pokud jsou vaše děti ještě malé, snažte se najít plytkou oblast u vody, kde budou moci bezpečně hrát.

Učte děti plavat a naučit se dýchat pod vodou

Předtím než půjdete koupání, je dobré, aby vaše děti uměly plavat. Když víte, že vaše dítě umí plavat, budete se cítit mnohem klidněji, když se s ním koupou. Pokud si nejste jisti, zda umí plavat dostatečně dobře, zkuste se koupat s ním v mělčině a ujistěte se, že vaše dítě umí správně dýchat pod vodou.

Nevytrácejte z dohledu

Zásadní je nenechávejte vaše děti bez dohledu v oblasti u vody. Může se snadno stát, že vaše dítě najednou popojí a vy nevíte, kde přesně se osamostatnilo, a to může být velmi nebezpečné. Pokud se vaše dítě koupe v bazénu, nechte ho nikdy bez dozoru. Vždy zkoumejte okolí bazénu a ujistěte se, že není příliš mnoho lidí v bazénu na toto množství vody.

Použijte kvalitní plavky

Je důležité, aby vaše děti měly kvalitní plavky. Levné plavky se mohou snadno utrhnout, a to může vést k nebezpečné situaci, pokud se vaše dítě nedokáže udržet na hladině. Pokud má vaše dítě například moderní neoprénový oblek, bude se cítit pohodlněji, a to mu umožní strávit delší dobu v chladné vodě.

Tvorba webových stránek: Webklient