VIDEO: V novém filmu Grand Prix uvidíme Hádka, Kozuba nebo Kameníkovou z Boženy

Film Grand Prix režiséra a scenáristy Jana Prušinovského (Most, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda) by měl mít premiéru v listopadu 2022. V hlavních rolích se představí Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Anna Kameníková.

Příběh dvou bratranců milujících auta a jejich kamaráda a zároveň úhlavního nepřítele, který auta nejraději krade, tvůrci pojmenovali Grand Prix. Pojednává o jednom splněném snu a cestě přes celou Evropu na Velkou cenu Formule 1 ve Španělsku. S cílem natáčet v místě konání závodu Formule 1 teď tvůrci spouštějí crowdfundingovou kampaň se kterou chtějí vybrat dva miliony korun. V hlavních rolích se objeví herci ostravského divadla Mír Robin Ferro a Štěpán Kozub, Kryštof Hádek a Anna Kameníková.

➡️ Přispějte libovolnou částkou na natáčení filmu. Chci přispět!

Na scénáři ke Grand Prix jsem pracoval několik let. Pojednává o dvou bratrancích ze severočeského pohraničního maloměsta. Jeden z nich vede umolousaný autobazar na okraji města, ten druhý je lehce autistickým milovníkem pořádku ve své autodílně na náměstí. V boudě za domem má maketu Formule 1, na které už roky fanaticky cvičí výměnu pneumatik. Když se díky výhře dvou vstupenek na velkou cenu Španělska objeví možnost zmizet na pár dní z města není co řešit. To oba ovšem ještě netuší, že se k nim nečekaně přidá i místní šílenec a zloděj aut Štětka, který přitahuje jednu katastrofu za druhou,” shrnuje děj Grand Prix režisér Jan Prušinovský.

Vrcholem bude natáčení během Formule 1

Natáčení začne na počátku května a tvůrci kromě severočeského Cvikova zamíří na lokace v Německu, Francii a Španělsku. Vrcholem Grand Prix by mělo být natáčení  během Velké ceny Formule 1 v katalánské Barceloně v příštím roce. Velmi přísná bezpečnostní opatření to letos neumožňují. S toutou ideou teď tvůrci filmu spouštějí crowdfundingovou kampaň ve které chtějí vybrat dva miliony korun.

ČTĚTE TAKÉ: Filmaři dokončují Poslední závod s Kryštofem Hádkem

„Road movie je u nás žánr, do kterého se nikdo moc nehrne. Česká republika je pro něj totiž malá. Tak jsme se rozhodli, že ty naše průměrný český hrdiny vyvezeme za hranice. Nechceme ale vytvářet iluzi německé autopumpy tím, že na českou benzínu dvacet kilometrů za Prahou nalepíme nápis „Tankstelle“. A stejně tak nevytvoříme na brněnském nebo mosteckém autodromu dojem, že jste jen pár kilometrů od moře a v centru Katalánska. A díky tomu je z Grand Prix najednou největší film, na kterém jsme kdy pracoval, a to něco stojí. Abychom mohli natáčet přímo na okruhu a během Velké ceny, potřebujeme získat dva miliony korun. Věřím, že se nám to podaří,” říká Prušinovský.

Přispějte a získejte zajímavou odměnu

Crowdfundingová kampaň odstartovala na portále Donio 1. dubna. Podporovatelé Grand Prix budou jejím prostřednictvím moci získat mnoho zajímavých odměn, například osobní videopozdrav z cesty od herců Hádka, Kozuba nebo Ferra, zůčastnit se jako komparz autocrossových závodů v Nové pace nebo vyzkoušet kurz bezpečné či sportovní jízdy na autodromu Sosnová.

Producentem filmu je společnost OFFSIDE MEN (Jan Prušinovský a Ondřej Zima), koproducenty Česká televize (Tvůrčí producentská skupiny Kateřina Ondřejkové) a PubRes Zuzana Mistriková a Lubica Orechovská. Distributorem je společnost Falcon. Film podpořil Státní fond kinematografie a v českých kinech se objeví 17. listopadu 2022.

130 komentářů: „VIDEO: V novém filmu Grand Prix uvidíme Hádka, Kozuba nebo Kameníkovou z Boženy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.