Trápí vás pomalý internet? CETIN zrychluje a modernizuje přípojky

Cca 105 Mb/s, taková je podle statistik CETINU průměrná maximální rychlost internetu pro domácnosti, které využívají právě přípojky správce největší tuzemské komunikační infrastruktury. Oproti roku 2019 jde o posun o 25 %.

 Jako správce největší komunikační infrastruktury v republice investuje CETIN miliardy korun ročně do jejího rozvoje. V průběhu uplynulého roku CETIN rozjel systém výstavby optických přípojek a téměř dokončil plošnou modernizaci a zrychlení původní metalické sítě. Obojí vedlo k dalšímu navýšení průměrné dostupné rychlosti v přístupové síti CETINu na stávajících 105 Mb/s.

Na 84 procentech našich přípojek dnes prostřednictvím 21 obchodních partnerů nabízíme rychlost 50 Mb/s a vyšší. Více než 3 a půl milionu domácností tak poskytujeme kvalitu připojení, která spolehlivě umožňuje i náročnější práci s aplikacemi nebo videohovory Teams a streaming videí na několika zařízeních současně,“ uvádí k nejnovějším číslům generální ředitel CETINu Martin Škop a doplňuje: „Další růst v oblasti pevného připojení a zejména rozšiřování optické sítě je teď pro CETIN prioritou.

Zatímco v loňském roce uvedl CETIN do provozu 30 tisíc optických přípojek, pro letošní rok je v plánu trojnásobek a konec roku 2021 chce firma uzavřít na celkovém počtu 150 tisíc gigabitových přípojek napříč Českou republikou. Projekt výstavby optiky bude pro CETIN klíčový i v následujících letech, aby firma splnila cíl, který si stanovila, a to postavit do roku 2027 jeden milion optických přípojek FTTH/FTTB. 

O společnosti CETIN

Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky. 

Poskytujeme infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center a zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí i zahraniční poskytovatele. Jsme nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele, naší filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za férových podmínek pro všechny operátory. 

Společnost CETIN je členem skupiny PPF.

Zdroj: Tisková zpráva

3 457 komentářů: „Trápí vás pomalý internet? CETIN zrychluje a modernizuje přípojky