Prodlužte životnost střechy nátěrem tašek

Vlastníte dům se střešní krytinou z betonových či keramických tašek? Pak by vás mohla zajímat moderní metoda, jak střeše prodloužit životnost a ušetřit nemalé finanční prostředky. Řešením je odborný nátěr tašek speciálními ochrannými laky.

Střešní krytiny podléhají v průběhu let vnějším vlivům. Tašky jsou vystaveny mechanickému namáhání, vlhkosti, teplotním výkyvům a dalším negativním činitelům. To vede k jejich opotřebení a snížení životnosti.

Aplikací ochranného nátěru se výrazně zpomaluje stárnutí krytiny. Nátěr střechy vytváří na povrchu tašek tenkou pružnou vrstvu, která je chrání před povětrnostními vlivy a znečištěním. Zároveň uzavře póry a mikrotrhliny tašek, čímž zabraňuje průniku vody dovnitř.

Ošetřením tašek lakem se také obnovuje jejich estetický vzhled. Zachovává se původní barevnost krytiny bez vzniku map a výkvětů. Laky se obvykle vyrábí na bázi akrylátů či silikonů ve škálách odstínů pokrývajících různé druhy střešních tašek. Odborné firmy navíc poskytují záruku až 10 let.

Náklady na celoplošný ochranný nátěr se pohybují okolo 70 Kč za 1 m2 krytiny. V porovnání s kompletní rekonstrukcí střechy jde o výrazně nižší částku. Životnost střešních tašek se tímto způsobem navyšuje až o 20 let bez nutnosti dalších oprav.

Odborný ošetřovací nátěr od specialistů jako je dachmantechnik.cz představuje prevenci proti poškození tašek, prodlužuje životnost krytiny a zabraňuje korozi střešní konstrukce. Jeho výhodou je jednoduché a rychlé provedení přímo na stávající střeše bez nutnosti demontáže tašek. Jedná se tak o efektivní a ekonomicky výhodné řešení. Navíc je možné ho kombinovat s hydroizolací či tepelnou izolací střešního pláště.

Tvorba webových stránek: Webklient