Přemýšlíte o novém nábytku do dětského pokoje? Zvažte i tyto faktory!

Pokud řešíte zařízení nového dětského pokoje, zvažte nejen estetické prvky, ale také praktičnost a bezpečnost. S výběrem nového nábytku mohou pomoci následující faktory.

Velikost pokoje

Zaměřte se na velikost pokoje a na to, jaký nábytek do něj bude nejvíce vhodný. Pokud je pokoje menšího rozměru, volte kompaktní a multifunkční kusy. U větších místností můžete zvažovat i rozměrnější nábytek.

Bezpečnostní prvky

Při výběru nábytku se zaměřte také na bezpečnost. Mějte na paměti, že se děti umí lézt po kusech nábytku. Zkontrolujte, zda jsou všechny kusy nábytku stabilní a bezpečné. Zvažte i bezpečnostní prvky, jako jsou například ochranné zábrany u postelí.

Funkčnost nábytku

Nábytek v dětském pokoji by měl být především funkční. Zvažte nábytek, který dokáže využít prostor v místnosti co nejefektivněji. Vhodné jsou například postele s úložným prostorem, stolky s praktickými úložnými prostory či knihovny s nízkými policemi.

Estetické prvky

Samozřejmě není třeba opomenout ani estetické prvky – vzhled nábytku. Vhodné jsou barevně sladěné kusy nábytku, které vytváří příjemnou atmosféru v místnosti dětského pokoje. Zvažovat můžete například i potisk nábytku či různé dekorační prvky.

Cena a kvalita

Pokud vám na nábytku nevadí utratit více peněz, volte kvalitnější kusy nábytku, které vám vydrží déle. V případě menšího rozpočtu volte kvalitní a praktické kusy nábytku, které splní svůj účel. Po nábytku vždy pečlivě sáhněte a zkontrolujte jeho kvalitu.

Tvorba webových stránek: Webklient