Lékárníci radí: Dodržujte toto desatero zásad a covid-19 nemá šanci

Česká lékárnická komora připravila aktualizované vydání svého desatera, které přináší srozumitelné rady zaměřené přímo na onemocnění covid-19. Shrnuje v něm poznatky, které zdravotníci během probíhající pandemie získali a doporučují je dodržovat.

Stejně tak, jako loňské desatero pomohlo Čechům v orientaci ve zcela nové situaci, aktualizované desatero a jeho dodržování by mohlo přispět ke zlepšení epidemiologické situace a snížení počtu nakažení onemocněním covid-19.

Lékárníci veřejnost žádají: Dodržujte prosím tyto jednoduché zásady, které mohou mít na zvládnutí pandemie nemalý vliv. Informace si ověřujte u skutečných odborníků. Ověřené informace sdílejte mezi své blízké. A v případě nejistoty požádejte o radu svého lékárníka, který vám ochotně poradí nejen v rámci vaší léčby, ale i v různých situacích ovlivňujících váš zdravotní stav.

Stáhněte si, vytiskněte a nalepte desatero třeba v práci

Deset bodů, které obsadilo loni dveře pečovatelských domů pro seniory, nástěnky čekáren, městských úřadů i ještě tehdy otevřených škol. Desatero pomohlo v úvodu pandemie tisícům Čechů dbát na zvýšenou hygienu, naučilo je „správně“ kašlat a kýchat, a také zbytečně nepanikařit. Dnes přicházejí s aktualizovanou verzí, do které přidali celoroční poznatky z boje proti koronaviru.

Foto:

Woman photo created by senivpetro – www.freepik.com

89 komentářů: „Lékárníci radí: Dodržujte toto desatero zásad a covid-19 nemá šanci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.