Jáklův Žižka ještě nebyl v kinech, ale už točí s De Nirem

Po natočení snímku Jan Žižka se režisér a producent Petr Jákl začal orientovat více na zahraniční filmový trh. Právě natáčí film Wash Me in the River s Robertem De Nirem a Johnem Malkovichem.

Hlavním tématem snímku Wash Me in the River scenáristy Taylora Barkera je pomsta. Jde o příběh bývalého narkomana, který se snaží pomstít dealerům zodpovědným za smrt jeho snoubenky. „Režisérem filmu je Randall Emmett, se kterým jsem spoluprodukoval snímek Axis Sally s Al Pacinem. Ten se natáčel taky v Portoriku. Randall má za sebou jako producent 116 filmů. Stojí za takovými hity jako je Irčan, Everest nebo Mlčení, “ vysvětlil Jákl.  

De Niro musel domů, Malkovich byl prý úžasný

„Na týden jsme museli kvůli covidu zastavit natáčení už v přípravném období, a na další týden bohužel i během natáčení. Dotklo se to i Roberta De Nira, který musel jet domů, a jeden den se s ním bude ještě dotáčet. Jinak probíhalo všechno skvěle,“ řekl producent Petr Jákl, který odjel začátkem tohoto roku na natáčení do USA. Film vzniká na lokacích v Portoriku, Georgii a v Los Angeles.

Film Wash Me in the River má skvělé obsazení, ve třech hlavních rolích se objeví Robert De Niro, Jack Huston a John Malkovich. „John Malkovich dorazil na poslední týden natáčení v Portoriku. Byl úžasný, jako vždycky. Moc jsme si rozuměli a mluvili hodně o Praze, kde byl mnohokrát. Vzpomínal, jak u nás točil reklamu na Plzeň, plno francouzských filmů, nebo jak chodil v zimě pod Karlovým mostem během natáčení bez neoprenu ve vodě,“ svěřil se producent.

Jan Žižka půjde do kin letos

Jákl kromě zahraničních filmů dokončuje zatím svůj největší český počin Jan Žižka. Ten by měl být do českých kin uveden letos. „Bohužel zatím nevíme, stejně jako zbytek téhle země, jaký vývoj tahle situace bude mít, co ještě pandemie přinese, a kdy se otevřou kina. Máme tak alespoň prostor udělat z filmu Jan Žižka to nejlepší, co jde,“ dodal Petr Jákl. Co se týče zahraničních filmů, Jákl produkoval Nejvyšší poctu s Edem Harrisem a Samuelem L. Jacksonem, Best Sellers s Michaelem Cainem, nebo Axis Sally s Al Pacinem.

Zdroj: Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.