Jak si vytvořit nabídku s jídly pro dětský pokojík?

Dětský pokojík je nejen místem pro hraní a učení, ale také místem pro jídlo. Jak si vytvořit zdravou a lahodnou nabídku pro malé jedlíky, aby byli plni energie a zdraví?

Základem je rozmanitost

Základem každé dobré nabídky jídel pro dětský pokojík je rozmanitost. Děti by měly dostávat jídla z každé skupiny potravin, včetně ovoce a zeleniny, masa a ryb, cereálií a mléčných výrobků. Snažte se kombinovat jídla a měňte je podle sezóny.

Nezapomeňte na snídaně

Nejvíce důležitým jídlem pro dítě je snídaně. Musí být dostatečně vydatná, aby malé tělíčko mělo dostatek energie na celý den. Můžete nabídnout ovesné vločky s čerstvým ovocem, celozrnný toast s máslem a sýrem nebo vajíčka s rajčaty a avokádem.

Zdravé svačinky

Vybírejte svačinky, které jsou plné živin a energie a neplné prázdných kalorií. Můžete nabídnout ovoce, suchary, pečené brambůrky nebo smoothie.

Dopřejte si sladkou tečku

Malá sladká tečka je vždy dobrá. Snažte se však vybírat sladkosti, které jsou zdravé a plné živin. Můžete nabídnout ovocné špízy s jogurtem nebo kousky temné čokolády.

Ukazujte svým dětem správné stravovací návyky

Když se snažíte vytvořit zdravou nabídku jídel pro dětský pokojík, ukazujete tím svým dětem správné stravovací návyky, které si budou nosit celý život. Snažte se jídelům dávat pěkný tvar a servírovat je na hezkém talíři, fialová mrkev může snadno nahradit křupavé lupínky.

Tvorba webových stránek: Webklient