Jak funguje Clubhouse a 10 kroků, jak se do něj dostat

Clubhouse je vlastně moderní formou hospody, která umožňuje lidem na dálku probírat různá témata. V čem je tato sociální síť tak výjimečná? Třeba v tom, že se v jedné „klábosící“ místnosti můžou na dálku bavit populární herec, vlivný politik, pár zcela obyčejných lidí, vaše babička a samozřejmě i vy samotní.

Tato velice populární zahraniční sociální síť vznikla už v dubnu 2020, ale pravý boom v České republice zažívá v těchto dnech. Naplňuje potřebu lidí vzájemně komunikovat v době koronavirových omezení. Zatím je dostupná pouze pro iOS, tedy pro iPhony od Apple, což jí dodává punc jisté exkluzivity. V App Storu je pod názvem „Clubhouse“ více aplikací, ale jedinou správnou najdete pod tímto odkazem:

👉 CLUBHOUSE 👈

Pozor: Abyste mohli nahlédnout do některé z místností a začít poslouchat diskusi ostatních nebo se k nim přidat, musí vás do aplikace někdo pozvat. Respektive můžete si o to říct.

⬇️ Níže najdete 10 kroků/bodů, jak ho začít používat.

Jak začít používat Clubhouse a jak to funguje:

  1. Pokud máte iPhone, jděte do App Store a stáhněte si aplikaci Clubhouse. (Tu s ikonou afroameričana, co vypadá jako Dominik Feri.) Mimochodem, sám politik si tuto profilovku z recese sám zvolil.
  2. Zaregistrujte se. Musíte zadat také své telefonní číslo, protože každý může mít jen jeden účet a aplikace vás automaticky napojí na kontakty z telefonu. Aplikace se vás zeptá například na témata, která vás zajímají.
  3. Už vás někdo pozval? Pak stačí přijmout pozvánku a začít procházet různé místnosti s různými tématy hovoru. Ještě vás nikdo nepozval? Zažádejte si o to a jakmile si někdo z vašich kontaktů všimne, že čekáte, může vás pozvat. Většinou se tak stane velice rychle.
  4. Pokud jste se dostali dovnitř, gratulujeme. Teď jste v pozici toho, co může také někoho přizvat. Ale vy asi budete chtít začít sociální síť používat. Jen do toho!
  5. Na domovské stránce uvidíte nabídku populárních místností. Může se stát, že se v nich bude diskutovat anglicky, ale algoritmus vám brzy začne nabízet i ryze české debaty.
  6. Vyberte si některou z nich nebo klikněte dole na „Explore“ (prozkoumat) a hledejte témata, která vás zajímají. Můžete i vyhledávat.
  7. Našli jste zajímavou místnost? Kliknutím do ní vstoupíte. Nebojte se, váš mikrofon je utlumený. Můžete nerušeně poslouchat a u toho třeba mít nádobí.
  8. Dostali jste se do fáze, kdy byste se rádi k tématu vyjádřili? Požádejte o slovo. Jakmile si toho někdo z řečníků všimne, může vás také pozvat „na pódium“ a udělit vám slovo.
  9. Byli jste osloveni, ať se vyjádříte? Aktivujte si mikrofon a mluvte. Ke komukoliv o čemkoliv – tedy měli byste respektovat linii debaty a vystupovat k ostatním s respektem a slušností.
  10. Jakmile domluvíte, můžete stále zůstat na „pódiu“, sestoupit z něj a dál jen poslouchat nebo místnost zcela opustit. Je jen na vás, jestli budete na Clubhousu debatovat, poslouchat anebo dělat obojí.

Přejeme vám příjemný poslech (nebo klábosení)! 📻🎙️😉

👉 CLUBHOUSE 👈

50 komentářů: „Jak funguje Clubhouse a 10 kroků, jak se do něj dostat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.