Skvělá appka Readmio! Čtěte dětem pohádku, doprovodí vás hudbou a zvuky

Vaše děti ji budou milovat! Mezinárodní aplikace, která umí české i slovenské pohádky, obsahuje texty známých i méně známých příběhů. Díky rozpoznávání řeči vaše vyprávění sama doprovodí hudbou a zvuky. No není to skvělé?

Více než 20 tisíc aktivních uživatelů napočítá každý měsíc aplikace startupu Readmio, která oživuje pohádky díky pokročilé technologii rozpoznání řeči. Každý den si pak aplikaci otevře v průměru necelá tisícovka uživatelů, kteří v ní stráví dohromady téměř 150 hodin a přečtou si přes 50 tisíc pohádek měsíčně. Od spuštění aplikace si ji do svých zařízení stáhlo již 71 tisíc lidí a každým dnem přibývají další. Tvůrci aplikace, která je v ostrém provozu teprve od června roku 2020, navíc neustále pracují na přidávání nových pohádek i jazykových verzí – brzy se totiž objeví také za hranicemi.

„Z celkového počtu necelých osmdesáti tisíc stažení bylo 67 % v České republice a 30 % na Slovensku. Tyto statistiky absolutně předčily naše očekávání a my doufáme, že v tomto trendu budeme pokračovat. Opravdu nás těší dosavadní úspěch naší technologie a jsme rádi, že i díky ní spolu rodiče s dětmi tráví více času,“ říká spoluzakladatel a CEO Readmio Ilya Novodvorskiy. 

Nový obsah přibývá pravidelně

V posledních dvou měsících roku 2020 bylo v aplikaci staženo více než 110 tisíc nových příběhů. Z 20 000 stálých měsíčních uživatelů si nový obsah stáhlo 40 %. V současnosti ke stávajícím 160 pohádkám přibývají v každém týdnu 2–3 další. Do budoucna mají vývojáři v plánu vytvořit komplexní knihovnu, jež bude obsahovat širokou škálu příběhů, do kterých se rádi začtou děti i jejich rodiče. Mimo to již dnes vznikají další jazykové mutace, což souvisí nejen se vstupem Readmio na zahraniční trhy, ale může také dětem pomáhat s výukou cizích jazyků.

Cílem není konkurovat papírovým knihám

Na jednoho z necelé tisícovky uživatelů denně připadá 11 minut aktivity v aplikaci. I proto se startup rozhodl zařadit do své nabídky také příběhy s kratším rozsahem. Readmio tak může například sloužit rodičům při cestách, kdy je logisticky náročné balit knihy s sebou, nebo jako náhrada za klasickou knihu v případě, že by bylo problematické ji sehnat. Důležitým aspektem je také to, že díky Readmio je rodičům k dispozici značně rozšířený repertoár pohádek pro předčítání.

„Naší vizí není konkurovat papírovým knihám či je vytlačit z trhu. Naopak chceme s nimi, dětskými časopisy a dalšími formami četby spojit síly. Jsme tu převážně proto, abychom nabídli alternativní způsob k tradičnímu předčítání. Chceme také, aby se naši uživatelé stali herci, dramatizovali, vydávali zvuky a využívali naši technologii k vytvoření živého vystoupení,“ dodává Novodvorskyi.

Více o Readmio

S aplikací Readmio je čtení pohádek kouzelnější – jak pro děti, tak pro jejich blízké. Je první mobilní aplikací svého druhu, která pomáhá oživit čtené příběhy autentickým audiodoprovodem. Stovky doprovodných zvuků jako praskání v krbu, zurčení potoka nebo třeba zpěv ptáků se aktivují hlasem čtenáře, a tím podtrhují dění vyprávěné pohádky. Aplikace, za kterou stojí Newyorčan Ilya Novodvorskiy, je na českém trhu od července 2020. Funguje zcela offline a její základní verze je k mání zdarma.

Zdroj: Tisková zpráva

48 komentářů: „Skvělá appka Readmio! Čtěte dětem pohádku, doprovodí vás hudbou a zvuky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.