9 nápadů, jak využít prostor pod postelí v dětském pokoji

Dětský pokoj je pro mnoho rodičů neustálou výzvou. Snažíme se vytvořit dětem prostředí, kde nejen odpočinou, ale také se budou mít možnost něco naučit a rozvíjet své schopnosti. Ideální dětský pokoj by měl být zařízen tak, aby zajišťoval pohodlí, bezpečnost a dával prostor pro projev osobnosti. Jedním z míst, kde se dá vytvořit mnoho úložného prostoru, je pod postelí. V tomto článku vám ukážeme několik nápadů, jak tento prostor využít.

Vysoká úložná skříň

Pokud potřebujete úložný prostor na oblečení, můžete si pod postelí umístit vysokou úložnou skříň. Tento typ úložného prostoru využijete pro sezónní oblečení nebo spodní prádlo, které nechcete mít v zásuvkách. Ideální jsou samostatné skříně s kolečky, které se snadno vysunou.

Úložné boxy

Pokud chcete místo pod postelí využít na věci, na které chcete snadno sahat, pak jsou úložné boxy tou pravou volbou. Můžete je koupit v různých velikostech a barvách tak, aby zapadaly do interiéru. Díky tomuto typu úložného prostoru si tam můžete uložit hračky, knihy nebo věci na hraní.

Výsuvné lůžko

Klasickou variantou je koupit si postel s úložnými zásuvkami. Nevýhodou je, že se musíte na zemi prostrčit, abyste se dostali k věcem uschovaným v zásuvkách. Výhodou jsou ale výsuvné lůžka, které se snadno vysunou a umožní vám pohodlný přístup ke všem uloženým věcem.

Regály

Když potřebujete úložný prostor na knihy, hračky nebo jiné drobnosti, regály jsou tou správnou volbou. Regály si můžete umístit pod postelí a nebo přitlačit ke stěně. Díky tomu je získáte více místa pro další nábytek, například stůl, židli nebo skříň.

Koše na prádlo

Koše na prádlo patří do každého dětského pokoje. Pokud máte málo místa nebo koupelnu nastoupáte, můžete si pod postelí umístit prádlo. Díky takovému řešení vytvoříte více místa v ostatních skříních nebo komodách.

Ložní prádlo

Pod postelí se velmi dobře ukládá ložní prádlo. Stačí si pořídit speciální pytle na povlečení a všechno tam uschovat. Nemusíte se pak bát, že Vám ložní prádlo budou trčet ze všech stran pokojíku.

Stůl na malování a psaní

Malování a psaní patří mezi nejoblíbenější aktivity pro děti na dětských stolech. Pokud chcete ušetříte místo v pokojíku, můžete si pod postelí pořídit stůl na malování a psaní. Po dokončení aktivity tak stůl jednoduše schováte pod postelí.

Úložný prostor na hračky

Hračky patří do každého dětského pokoje. Mnoho z nich bývá ovšem nepraktické, leží na podlaze a nedají se uložit jinam. Naštěstí existují úložné koše, které můžete snadno pod postelí skrýt. Děti tak budou mít pořádek a možnost si snadno vybrat hračku, kterou chtějí hrát.

Úložné boxy pro boty

Copati, tenisky, pantofle a jiné boty můžete skrýt po ruce. Stačí si pořídit praktické úložné boxy, do kterých můžete uložit všechny boty. Pokud pořídíte kvalitní krabice, budou Vaše boty dobře ochráněné před prachem a nepořádkem.

Tvorba webových stránek: Webklient