5 tipů, jak kreativně a prakticky zařídit dětský pokojík

Dětský pokojík může být pro rodiče výzvou, jak vybrat nejen pohodlný a praktický nábytek, ale i zajímavé a stimulující prostředí pro dítě. Následující tipy vám pomohou navrhnout a zařídit pokojík, ve kterém se bude dítě cítit dobře a bude rádo trávit čas.

1. Barevné kombinace a obrázky

Barevné kombinace mohou mít na dítě velký vliv, a proto není vhodné přehánět s jasnými barvami. Zvolte spíše jemné a pastelové barvy, které jsou pro oči příjemné. Kromě toho můžete na stěny a nábytek použít obrázky a motivy, které dítě zajímají – zvířata, oblíbené postavičky z pohádek a podobně. Tím vytvoříte prostředí, které bude pro dítě harmonické a bezpečné.

2. Kvalitní nábytek

Zvolte nábytek, který je kvalitní, bezpečný a dlouhotrvající. Hlavním kritériem by měla být stabilita – postel, stůl a židle by měly být stabilní a bezpečné pro dítě. Navíc zvažte, zda nábytek není příliš těžký nebo rozměrný, aby si ho dítě mohlo snadno přizpůsobit svým potřebám.

3. Stmívání a zatemnění

Vhodnou výbavou do dětského pokoje je také zatemňovací nebo stmívací roleta, kterou můžete snadno ovládat podle potřeby. Tím zajistíte, že bude pokojík tmavý a přizpůsobený prostředí pro spánek nebo odpočinek. Navíc také chráníte dítě před slunečním světlem a hlučnými vlivy zvenčí.

4. Hračky a prostor pro kreativitu

Prostor v dětském pokoji by měl být také vybaven hračkami a věcmi, které podporují kreativitu a fantazii. Můžete zde umístit stolní hry, stavebnice, puzzle, knihy, a v neposlední řadě i papír a pastelky, aby si dítě mohlo volně kreslit a tvořit.

5. Skládací nábytek

Pokud máte omezený prostor, můžete zvažovat skládací nábytek, který je praktický a snadno skladovatelný. Skládací stůl, postel nebo regál pomůže ušetřit místo a současně poskytne dostatek prostoru pro hraní i úklid.

Přejít nahoru